Deltagere 2010

Deltagere 2010

Der deltager 176 spejdere i 65 både i Mølleåsejladsen 2010. Det er 16 både og 37 spejdere flere end i 2009! (opdateret 19/8(2)).

Det er arrangørerne særdeles tilfredse med. Tilmeldingen er nu lukket. Kontakt Peter på 28 75 65 03 eller på peter[snabel-a]molleasejladsen.dk for spørgsmål til Mølleåsejladsen.

 

 

Klasse 2010 2009 2008
Spejderklasse A (12-14 år alle) Ny i 2010 6 - -
Seniorklasse B (15-19 år pige/mix) 20 13 7
Seniorklasse C (15-19 år drenge) 6 6 8
Roverklasse D (20+ år pige/mix) 8 7 14
Roverklasse E (20+ år drenge) 10 9 12
Old Boys F (15+ år alle) 15 14 12
I alt 65 49 53

Team (klasse) Gruppe #
1. Frugtdyr (B) 1. Ordrup 2
86 (E) Alugod 2
Agurkeknast (A) 1. Holte / Mjølner 2
Anna og Lotte Båden (D) Peder Syv 2
Banzai Banana (D) Alugod 2
Blir aldrig voksne (B) Kgs. Lyngby / Skarridsø 2
Bredsten Klanen (F) Bredsten 4
Buddinge Senoritas (F) Buddinge 6
Bumle Amfibie Race 2010 (F) Hjortespring 4
Butters (B) Dyssegaard 2

Danmarks Mest Raske Ungdom (C)

Kgs. Lyngby 2
De Behårede (C) Dyssegaard 2
De gamle mænd og havet... (E) Alugod 2
De Skaldede (B) Dyssegaard 2
De Skriftkloge (E) 1. Ordrup 2
DenLilleAnd (E) Alugod 2
Det Blå Lyn (D) Kgs. Lyngby 2
Efter Te (B) 1. Holte / Nykøbing F spejderne 2
EL2010 (D) Ebbe Skjalmssøn 2
Fedtfælde Dragen (F) Fedtfælden 4
Geels Surrealistiske Bavianer (C) Geels 2
Gustav Wasa (F) Ottarp (Sverige) 5
Gøgl på Vandet (C) Kgs. Lyngby 2
ZimbaTwiga (A) Hammermølle 5
Harald den Lille (B) Harald Blåtand 2
Harald den Store (D) Harald Blåtand 2
Hvorforskalvihaveetholdnavn? (D) Alugod 2
I år SKAL vi nå længere end første overbæring! (B) 1. Holte 2
Katrinerne (B) Peder Syv 2
Klan Valhal (F) Mjølner 6
Klanibalerne (F) Klanibalerne 3
Klunkefuglene (C) Geels 2
Kong Svend 1 (A) Kong Svend 3
Kong Svend 2 (A) Kong Svend 2
Kong Svend 3 (A) Kong Svend 2
Konservativ Alderdom (E) Konservativ Alderdom 2
Lilla (B) 1. Holte / Frydenborg 2
Løgmarineret Selleri (B) 2. Lyngby Optaya 2
M&M's (B) Peder Syv 2
Mentos (C) Dyssegaard 2
Mikkelsen (B) Alugod 2
Millriverboatracepopcornpoppers (F) Fredensborg 10
Mohawk (A) 1. Birkerød 3
Mølleå United (E) 1. Holte / Geels 2
Mølleåens Team Loverboys (F) Conkordia Amager 2
Pandekagebåden (F) Holte 7
Previously (B) Hjortespring 2
Rikke og Kristine (B) 1. Holte 2
Rudolf (B) 2. Lyngby Optaya 2
Rævekage (B) 1. Holte / Skråklan 2
Sea Horse Princesses (F) LersøParkSpejderne 2
Sjaktourbo (F) 2. Bagsværd 3
Skuden Mogadishu (F) 2. Herlev 6
Søndagsbådisterne (B) 1. Holte / Skovtofte 2
Team Alugod (E) Alugod 2
Team Ginger (B)

Hjortespring / Skovtofte

2
Team GNU (E) Alugod 2
Team John (B) Christian den Fjerde 2
Team Sisters (D) Ravnehus 2
Team Stampe (E) Skærbæk 2
Team Tank Top (B) LersøParkSpejderne 2
Tuli's Tøser (D) 1. Holte 2
Vi har vundet flere økser end I har spist ærter (E) Ravnehus 2
Øl-stafetten fra helvede (F) Karl af Riise 3
Åklanen (F) Balder Tune / Knuden-Brøndby 6
I alt   176