Deltagere 2011

Deltagere 2011

Opdateret 21. august 2011, kl. 19.51

199 deltagere i 78 både


A-klassen (Spejder - alle): 31 deltagere i 13 både
'Avekattene' (2) fra Mjølner
'Bisbebjerg 1' (2) fra Bisbebjergspejderne
'Bisbebjerg 2' (2) fra Bisbebjergspejderne
'Bisbebjerg 3' (2) fra Bisbebjergspejderne
'Den Døde Sild' (2) fra Frederikslund Gruppe
'Epic Sail' (2) fra Kong Svend Gruppe
'Gul Sne' (2) fra 1. Holte og Frydenborg
'KikseKompagniet' (4) fra Normannerne og Lersøparkspejderne
'Team Jeg tror mig og Otto stinker!' (2) fra 1. Holte
'Turbotøserne' (3) fra Kong Svend Gruppe
'Vi har ingen redningsbåd' (3) fra Kong Svend Gruppe
'Væltepeter' (2) fra Frederikslund Gruppe
'Zimba Twiga' (4) fra Hammermølle Gruppe


B-klassen (Senior - pige/mix): 36 deltagere i 18 både
'Bjug!' fra Kong Svend Gruppe og Lersøparkspejderne
'Harry Beaver fra Fortunen Gruppe
'Hvem kommer først' fra 2. Lyngby Optaya
'Jordbærmarmelade' fra 3. Ballerup Sjangeli
'Katrinerne' fra Peder Syv
'Krigsfiskelakridsefisken' fra Peder Syv Gruppe og FDF Ringsted
'Lille Harald' fra fra Kong Svend Gruppe
'Lis & Gud' fra Ebbe Skjalmssøn og Blackfoot Blovstrød
'Redningsbåden Rolf' fra Kong Svend Gruppe
'Schlumpf' fra 1. Holte og Frydenborg
'SS-89' fra 2. Lyngby Optaya og Walburris Gruppe
'Sveskedyr' fra 1. Ordrup
'Søndagsbådisterne' fra Skovtofte
'Søren Ryges Bitches' fra 1. Holte
'Team Dræbersnegle' fra Ravnehus
'Team Trash' Danmarks Raske Ungdom, Kgs. Lyngby
'Tøsserne' fra 2. Herlev
'Vægtene' fra 1. Holte


C-klassen (Senior - drenge): 12 deltagere i 6 både
'Bjørnebåden' fra Klan 2½, Bagsværd Gruppe
'Geels Destroyers' fra Geels Gruppe
'JA' fra Brejning
'Mr. Bing' fra Danmarks Raske Ungdom, Kgs. Lyngby
'Plys Pind' fra Kong Svend Gruppe
'Team Honning' fra Geels Gruppe


D- klassen (Rover - pige/mix): 20 deltagere i 10 både
'AK 47' fra Orion Gruppe og Peder Syv Gruppe
'C & H' fra Alugod
'Flammehajerne' fra Geels Gruppe
'Forstårstadigikkehvadialverdendetdogerviskalmeddeholdnavne' fra Alugod
'Harald den Halvhurtige' fra Harald Blåtand, Kong Svend Gruppe
'Harald den Store' fra Harald Blåtand, Kong Svend Gruppe
'Iben' fra Skråklan, Virum Gruppe
'Joakia' fra Harald Blåtand, Kong Svend Gruppe
'Preuthun' fra Ebbe Skjalmssøn
'The Mikkelsens' fra Alugod


E-klassen (Rover - drenge): 36 deltagere i 18 både
'86' fra Alugod
'De gamle mænd og havet' fra Alugod
'De to gæve gutter på teltunderlaget der helt klart vinder over Bos hold' fra Danmarks Raske Ungdom, Kgs. Lyngby
'Guldtoeren' fra Alugod
'Holm-J Brothers' fra 1. Ordrup
'Jakob og Emil' fra 1. Holte
'Japanerne' fra 2. Herlev
'Jens & Michael fra Trørødspejderne
'Klan 2½ Rovers' fra fra Klan 2½, Bagsværd Gruppe
'Konservativ Alderdom' fra Konservativ Alderdom
'Lars og Troels' fra Peder Syv
'Mig og Totte' fra Alugod
'Phoenix' fra Klan Phoenix
'Snälla K***å' fra Højby Gruppe og 2. Lyngby Optaya
'Team Alugod' fra Alugod
'Team Gamle Sure Søkaptajner' fra Alugod
'Team Ål' fra Alugod
'Ævlerne' fra 2. Herlev


F-klassen (Old Boys - alle): 63 deltagere i 13 både
'Bar Båden' (3) fra Hjortespring
'Baronernes Trælasthandel' (3) fra 1. Holte Gruppe
'Edda' (6) fra Mjølner
'Fældekagen' (6) fra Fedtfælden
'Hammermølle Gruppe' (3) fra Hammermølle Gruppe
'Haveje' (3) fra Bellahøj 21st Barking
'Klan Humphrys' (9) fra Knuden-Brøndby og Tune
'Millriverboatracepopcornpoppers' (8) fra 1. Fredensborg, Fredensborg og FDF Holte
'Mølleåens Team Loverboys' (2) fra Conkordia
'Ottarp' (4) fra Ottarp Gruppe
''Pandekagebåden' (7)
'Sjak Turbo' (5) fra 2. Bagsværd
'Søploven' (3) fra Frederikslund Gruppe


Tallene i parentes er antal deltagere på båden. Der skal være mindst to deltager på hver båd før tilmeldingen er gældende.