Deltagere 2012

Deltagere 2012

Opdateret 20. august 2012, kl. 10.36

De deltog i Mølleåsejladsen 2012


A-klassen (Spejder - alle): 40 deltagere i 14 både
'AA A/S' (2) fra Frederikslund Gruppe
'Epic Sail' (4) fra Kong Svend Gruppe
'Fisk' (3) fra Frederikslund Gruppe
'Fredensborgs Seje Tøser' (2) fra Fredensborg
'Humørbomberne' (2) fra DBS Lyngby
'Kontiki 2012' (2) fra 1. Klampenborg
'Pas på her kommer vi' (2) fra Fredensborg
'Plys Pind' (3) fra Kong Svend Gruppe
'Redningsbåden Rolf' (3) fra Kong Svend Gruppe
'Simba Twiga' (4) fra Hammermølle Gruppe
'Springer II' (2) fra Bagsværd Gruppe
'Søpindsvinet' (4) fra Hammermølle Gruppe
'The Indrecible 3' (3) fra 1. Holte Gruppe
'Vi har ingen redningsbåd' (4) fra Kong Svend Gruppe


B-klassen (Senior - pige/mix): 14 deltagere i 7 både (2 i hver båd)
'16-10' fra 1. Holte Gruppe
'Alkoholdet' fra Skjoldmøerne
'Emsig Banan' fra Ravnehus / Kamelklan
'Fighternes Synkende Skude' fra FDF Ringsted / Peder Syv
'Kaptajnens Damer' fra Frederiksberg / Harald Blåtand, Kong Svend Gruppe
'Katrinerne' fra Peder Syv
'Plaskepatruljen' fra Klan Mix / Virum


C-klassen (Senior - drenge): 6 deltagere i 3 både (2 i hver båd)
'De Spudene Kolgdyr' fra Klan 2½, Bagsværd Gruppe
'Haralds Røde Racer' fra Harald Blåtand, Kong Svend Gruppe
'Helmer & Co.' fra Tuliklan, 1. Holte


D- klassen (Rover - pige/mix): 20 deltagere i 10 både (2 i hver båd)
'Haralds Familiebåd' fra Harald Blåtand, Kong Svend Gruppe
'Haralds Mekanik' fra Harald Blåtand, Kong Svend Gruppe
'Haralds Pirater' fra Harald Blåtand, Kong Svend Gruppe
'Haralds Salt og Peber' fra Harald Blåtand, Kong Svend Gruppe
'Hawkeye & Black Widow' fra Dragørs Lunder
'Hold PI' fra Alugod
'Ninja Krogh' fra Alugod
'Speedo og Fiskehejren' fra Bonanza, 2. Lyngby Optaya
'Sveskedyr' fra 1. Ordrup
'Vi kan ikke lide marcipan' fra Danmarks Raske Ungdom, Kgs. Lyngby og Ebbe Skjalmssøn


E-klassen (Rover - drenge): 24 deltagere i 12 både (2 i hver båd)
'86' fra Alugod
'Byg & Hyg' fra Skærbæk
'De Gamle Mænd og Havet' fra Alugod
'De Satans Karle' fra Alugod
'Gnu' fra Klan 3550 Happiness, Erik Ejegod Gruppe
'Helikopterdrengene' fra 1. Holte Gruppe
'Holm-Jørgensen' fra 1. Ordrup / Havmændene
'JC og Søn' fra Bonanza 2. Lyngby Optaya / Højby
'Jens & Michael' fra Trørødspejderne
'Lars og Troels' fra Peder Syv
'Team Alugod' fra Alugod
'Team Cimber Alugod' fra Alugod


F-klassen (Old Boys - alle): 52 deltagere i 12 både
'Bodil Kjær' (3) fra Frederikslund
'Ottarp' (5) fra Ottarp, Sverige
'Gaffabåden' (4) fra Flodhesteakademiet, 1. Sundby
'Hjortespring Ølboys' (2) fra Hjortespring Gruppe
'Humphrys' (6) fra Greve Gruppe
'Laksefar & Søn trælasthandel' (2) fra 1. Holte Gruppe
'Lille Per' (4) fra Frederikslund
'Millriverboatracepoppoppers' (7) fra Fredensborg
'Mølleåens Team Loverboys' (3) fra Conkordia
'Pandekagebåden' (7) fra Pandekagebåden
'Sjak Turbo' (4) fra 2. Bagsværd
'Tesa-Team' (5) fra Klan Klunk, Geels Gruppe


Tallene i parentes er antal deltagere på båden. Der skal være mindst to deltager på hver båd før tilmeldingen er gældende.