Deltagere 2013

Deltagere 2013

Opdateret 18. august 2013, kl. 19:49

De deltog i Mølleåsejladsen 2013


A-klassen (Spejder - alle): 60 deltagere i 18 både 
’Kontiki 2013’ (4) fra 1. Klampenborg
’Tante Jan’ (5) fra Trørødspejderne
’Plys Pind’ (3) fra Kong Svend
’Epic Sail’ (4) fra Kong Svend
’Redningsbåden Rolf’ (3) fra Kong Svend
’Vi har ingen redningsbåd’ (4) fra Kong Svend
’Tigris 2013’ (4) 1. Klampenborg
’De glade lammekoteletter 2’ (6) fra 1. Fredensborg
’Geels Fugle’ (2) fra Geels
’Agurkeknast’ (3) fra 1. Holte
'Humørbomberne' (2) fra DBS Lyngby 
'bum' (2) fra Skjoldmøerne og 2. Lyngby Optaya
'Zimba Twiga' (3) fra Hammermølle
'No name' (2) fra Mjølner
'Nautilus' (5) fra Bagsværd
'Optaya Chicks' (2) fra 2. Lyngby Optaya
'Kgs. Lyngby Trop' (4) fra Kgs. Lyngby
'superkolofantalististexpilialisofisk' (2) fra LersøParkSpejderne
 


B-klassen (Senior - pige/mix): 24 deltagere i 12 både (2 i hver båd)
’Birkeklanen’ fra Birkegruppen 
'Søstrene Hillerup' fra 2. Lyngby Optaya
'HMS Phoenix ' fra Klan Phoenix, Humlebæk
'To fisk er bedre end en' fra Peder Syv
'Min palindrom og jeg' fra Peder Syv
'waterspoonbodyhots' fra Skjoldmøerne
'Prinsesse Dorte og Co.' fra 1. Holte
'Team Lenski/Jepski (TLJ)' fra  1. Ordrup & Bonanza, 2. Lyngby Optaya
'Team Spirit' fra Frydenborg & 1. Holte
'Team PMS' fra Skovtofte
'Kaptajnens Damer' fra Kong Svend & Frederiksberg
'Dupont &  Dupont' fra Ravnehus

 


C-klassen (Senior - drenge): 10 deltagere i 5 både (2 i hver båd)
'Team Bernhard' fra 1. Holte
'Here for Beer' fra 1. Holte
'Danmarks Raske Ungdom Klan' fra Kgs. Lyngby
'Hakuna Matata' fra Geels
'Svineridderne' fra  Ermelund

 


D- klassen (Rover - pige/mix): 14 deltagere i 7 både (2 i hver båd) 
’Haralds Familiebåd’ fra Kong Svend
’Ship Happens’ fra 1. Ordrup
'Jens & Marie' fra Trørødspejderne
'Ida &  Christina' fra Alugod
'Vandbøflerne' fra Frydenborg & Bagsværd
'Team det grå guld' fra Alugod
'Alugod TL' fra Alugod

 


E-klassen (Rover - drenge): 22 deltagere i 11 både (2 i hver båd) 
'De gamle mænd og havet' fra Alugod
'Alugod' fra Alugod
’Team Alugod’ fra Alugod
’RO-lig nu’ fra Kong Svend
’USS Intrepid’ fra Forlev og Kgs. Lyngby
’86’ fra Alugod
’ALUGODS Ubådskaptajner.’ fra Alugod
’Sjak Turbo 2’ fra 2. Bagsværd
’Sjak tourbo nr.1’ fra 2. Bagsværd
'Aserfærgen' fra  Alugod
'Skæg for sig' fra 1. Ordrup & Geels
 


F-klassen (Old Boys - alle): 37 deltagere i 11 både
’Laertes Bar on tour’ (2) fra Prins Hamlet
’KLan ko’ (3) fra Hjortespring
'Ottarp' (4) fra Ottarp, Sverige
'3 på stribe' (3) fra 1. Holte og 1. Birkerød
'Pandekagebåden' (8) fra Pandekagebåden
'Millriverboatracepopcornpoppers' (3) fra  1. Fredensborg
'Flyderen' (3) fra 1. Fredensborg
'Håbet' (2) fra Geels
'Søndermarkens Elite' (3) fra Søndermark Gruppe
'S-Tog' (4) fra Bellahøj 21st Barking
'Mølleåens Team Loverboys' (2)

Tallene i parentes er antal deltagere på båden. Der skal være mindst to deltager på hver båd før tilmeldingen er gældende.