Deltagere 2015

Deltagere 2015

Opdateret 21. august 2015, kl. 20:30

Deltagere i Mølleåsejladsen 2015



A-klassen (Spejder - alle): 81 deltagere i 27 både
’Doradus’ (4) fra Orion
'Pegasus' (4) fra Orion
'Vi har ingen redningsbåd' (3) fra Kong Svend
'Redningsbåden Rolf' (3) fra Kong Svend
'Plys Pind' (3) fra Kong Svend
'Epic sail' (3) fra Kong Svend
'Kanutten' (4) fra Kong Svend
'Tante Jan' (4) fra Trørødspejderne
'Onkel Inger' (4) fra Trørødspejderne
'LHK 2. Lyngbys hårde kerne' (4) fra 2. Lyngby Optaya
'Oasis' (3) fra Skovtofte
'Hit me baby' (3) fra Frederikslund
'Plop!' (2) fra fra Frederikslund
'Orkanen' (3) fra Skovtofte
'Bikir' (3) fra Jon Litle Sø
'Kudu' (3) fra Jon Litle Sø
'Pampa' (3) fra Jon Litle Sø
'Seje gutter (2) fra 1. Gjentofte
'Kontiki 2015' (4) fra 1. Klampenborg
'Fru Larsen' (4) fra 1. Klampenborg
'Zimba Twiga' (3) fra Hammermølle
'Døffes næbdyr' (2) fra Hammermølle
'Kronhjorten Lasseh' (2) fra Alugod
'Døffes Bjerggeder' (2) fra Hammermølle
'Gerta den fede struds' (2) fra 1. Klampenborg
'Emmas disciple' (2) fra Alugod
'Kiowa' (2) fra Bagsværd



B-klassen (Senior - pige/mix): 12 deltagere i 6 både (2 i hver båd)
'Badetrunterne' fra Klan Kaos
'Waterspoonbodyhots' fra Klan Frigg
'de maskerede dykkerbrille-egern med orange liggeunderlag' fra Skovtofte
'Haralds Letmatroser' fra Harald Blåtand, Kong Svend
'Brøggerbåden' fra Alugod
'Team Geysir' fra Skovtofte
 


C-klassen (Senior - drenge): 16 deltagere i 8 både (2 i hver båd)
'Sælen II' fra Klan 2½, Bagsværd
'To venner på tur!' fra Bellahøj 21st Barking
'The Boat That Rocked' fra Harald Blåtand, Kong Svend
'Svineridderne' fra MorescoSpejderne
 'Lurendrejerne' fra 1. Holte
'HMS Unsinkable II' fra Klan 2½, Bagsværd
'Danmarks Raske Ungdom Klan 1' fra Kgs. Lyngby
'2SuperSeriøseGuysFraAvenstrup' fra Stifinderne 

 


D- klassen (Rover - pige/mix): 18 deltagere i 9 både (2 i hver båd)
’Birkegruppen’ fra 1. Birkerød
'#53' fra Virum
'ZiQZaQ' fra 1. Ordrup
'Hold tæt' fra Alugod
'Havtaskerne' fra Alugod
'Haralds Familiebåd' fra Kong Svend
'Haralds Røde Racer' fra Kong Svend
'Haralds Hurtige Færge' fra Kong Svend
 'Contra' fra Contra (Dasen forsamlingen)


E-klassen (Rover - drenge): 24 deltagere i 12 både (2 i hver båd)
’Camp X1’ fra Klan Camp X / 1. Lillerød
'Team Alugod' fra Alugod
'Reine de la Rivière Moulin' fra Bagsværd
'De gamle mænd og havet' fra Alugod
'Færgefurteren' fra Krea klan
'Team Aser Alli' fra Alugod
'Ingeniørbåden' fra 1. Lillerød & Kgs. Lyngby
'86' fra Alugod
'Team Jydespejd' fra Bagsværd
'Hold i ryggen' fra Alugod
'The blues moboat' fra Kgs. Lyngby
'Bedre sent end aldrig'


F-klassen (Old Boys - alle): 28 deltagere i 7 både
'Sjaktourbo' (2) fra 2. Bagsværd
'Pandekagebåden nr 200' (8) fra Pandekagebåden
'Mølleåens team Loverboys' (3) fra ...
'Ottarp' (2) fra Ottarp, Sverige
'Jens-Hansens Ark' (4) fra 1. Holte
'Noahs Ark' (5) fra Frederikslund
'Klan Tyr'  (4) fra Hjortespring


Tallene i parentes er antal deltagere på båden. Der skal være mindst to deltager på hver båd før tilmeldingen er gældende.