Deltagere 2016

Deltagere 2016

Opdateret 26. august 2016, kl. 16:00

Deltagere i Mølleåsejladsen 2016



A-klassen (Spejder - alle): 93 deltagere i 32 både
'Fredes tøserrr' (2) fra Frederikslund
'Anja og Jan' (2) fra Alugod
'Lockness' (2) fra Orion
'Kutter Karstens Helte' (3) fra Orion
'Ann Tenna og Karen Tæne' (2) fra Orion 
'kakuna rattata' (3) fra Orion
'Plop 2' (2) fra Frederikslund
'kano klovnerne' (2) fra Skovgruppen
'Fredensborg' (5) fra Fredensborg
'De Hurtige Skildpadde R' (3) fra Frederikslund
 'Seje Blege Rejer' (2) fra Alugod
'PPP' (4) fra Skovgruppen
'Kontiki 16' (3) fra 1. Klampenborg
'Vi har ingen redningsbåd' (3) fra Kong Svend
'Redningsbåden Rolf' (2) fra Kong Svend
'Fisken' (4) fra Alugod
'Vandhundene' (3) fra Skovgruppen
'Fres 1' (2) fra 1. Frederikssund
'Fres 2' (2) fra 1. Frederikssund
'Skovtoftes søsyge søndagsbilister' (4) fra Skovtofte
'Kontiki' (2) fra 1. Gjentofte
'Axis' (3) fra Jon Litle Sø
'Kudu' (3) fra Jon Litle Sø
'Bagsværd Trop' (2) fra Bagsværd
'Juan' (4) fra 1. Klampenborg
'Pindebrænde 2.0' (4) fra 1. Klampenborg
'ØHHH' (4) fra FDF K26 Husum
'Unicorns' (3) fra 1. Klampenborg
'Dumme Ugler' (4) fra MorescoSpejderne
'Pine' (3) fra MorescoSpejderne
 'optaya chicks' (3) fra 2. Lyngby Optaya
'LHK- Lyngbys Hårde Kerne' (3) fra 2. Lyngby Optaya



B-klassen (Senior - pige/mix): 20 deltagere i 10 både (2 i hver båd)
'Waterspoonbodyhots fra' Klan Frigg
'Legenden og Tullepigen aka. AD magnolia' fra 3. Silkeborg
'Alugod Sejler' fra Alugod
'Team Colleruphus' fra Bellahøj 21st Barking
'Badetrunterne ' fra Hammermølle
'Skipper Henriksen' fra Alugod
'I hot The prins Henning' fra 1. Holte
'Brøggerbåden' fra Alugod
'Lurendrejerne 2.0' fra 1. Holte
'Hold Tæt' fra Alugod



C-klassen (Senior - drenge): 18 deltagere i 9 både (2 i hver båd)
'JC more like taber' fra Klan Flex/Bent byg gruppe
'Lapdyr' fra Birkeklan
'Klan Hans' fra Ballerup Gruppe
'Usain Båd ' fra Hammermølle
'SS Tonni' fra 1. Lillerød
'Svineridderne' fra Klan Svineridderne
'#justgirlythings' fra 1. Lillerød
'Warcraft tres' fra #PJT
'mølleåens skræk' fra Fortunen
 


D- klassen (Rover - pige/mix): 14 deltagere i 7 både (2 i hver båd)
'Team Mega Finn' fra Alugod
'Birkeknasten' fra Birkegruppen
'Den synkende skude' fra Alugod
'Team Din Leder?' fra Korpsledelsen
'Hajhatten' fra Virum
'De gode gamle asere' fra Alugod
'Haralds Røde Racer' fra Kong Svend


E-klassen (Rover - drenge): 22 deltagere i 11 både (2 i hver båd)
'Team Det Er Altså En Presenning' fra Danmarks Raske Ungdom, Kgs. Lyngby
'Team Alugod' fra Alugod
'86' fra Alugod
'2Jyder' fra 1. Holte
'Monkey Monkey Monkey' fra Alugod
'Nede Mette' fra Geels
'i ryggen' fra Alugod
'Boaty McBoatface' fra Alugod
'Bagsværd TL' fra Bagsværd
'De gamle mænd og havet' fra Alugod
'Team undskyld' fra Kgs. Lyngby


F-klassen (Old Boys - alle): 21 deltagere i 5 både
'Sjaktourbo'(2) fra2. Bagsværd
'Mølleåens team Loverboys' (2) fra ...
'Pandekagebåden nr 200' (8) fra ...
'Team dum-smart' (2) fra 2. Herlev
'Asterix og Obelix på togt' (7) fra 1. Holte


Tallene i parentes er antal deltagere på båden. Der skal være mindst to deltager på hver båd før tilmeldingen er gældende.